جمعه, 29 تير 1403
عنوان گروه خبري / صنعت برق .
  • ساعت : ۱۰:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ 
  • کد خبر : ۴۷۴۶
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان عنوان کرد:
مصرف بهینه برق باید به سبك زندگی مردم تبدیل شود
مدیریت مصرف برق باید به سبک زندگی مردم تبدیل شود تا با تغییر اقلیم حادث شده در کشور، مشکلی از نظر تامین برق پایدار و مستمر به وجود نیاید.

محمود دشت بزرگ مدیریت مصرف برق در دوره کنونی را ضرورتی انکارناپذیر عنوان کرد و افزود: با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی و ظهور و بروزگرما و سرمای بی سابقه، استفاده بهینه از انرژی برق باید در اولویت قرار بگیرد تا همگان بتوانند از نعمت برق استفاده نمایند.
وی افزود: علاوه بر شیوع پدیده تغییر اقلیم، پدیده آلودگی هوا نیز از جمله مشکلاتی است که بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران، با آن دست و پنجه نرم می‌کنند که استفاده بهینه از انرژی برق و دیگر حامل‌های انرژی همانند آب،گاز،نفت و... می تواند تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از بیماری‌های مزمن تنفسی، ریوی، قلبی و عروقی داشته باشد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در خصوص اهداف مدیریت مصرف برق گفت: هدف از مدیریت مصرف برق، به هیچ عنوان کم مصرف‌کردن برق و محدود‌کردن آن نبوده، بلکه هدف، استفاده منطقی، هوشمندانه و درست از انرژی برق است. در واقع از انرژی برق باید به وقت نیاز و به اندازه استفاده نمود.
وی افزود: با راهکارهای ساده‌ای مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم درجه کولر بر روی 24 درجه سانتیگراد، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات اوج بار و استفاده از روشنایی طبیعی به راحتی می‌توان از هدر رفت و اسراف انرژی برق جلوگیری نمود.

img_20240623_113236_399(1).jpg

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0