جمعه, 29 تير 1403
عنوان گروه خبري / صنعت برق .
  • ساعت : ۰۹:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ 
  • کد خبر : ۴۷۴۵
سخنگوی صنعت برق هشدار داد:
جریمه استخراج غیرمجاز رمزارز معادل ١٠٠ برابر قیمت برق
اقدام به استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمزارز جریمه های سنگین معادل ١٠٠ برابر قیمت برق در پی خواهد داشت و در صورت تکرار تخلف انشعاب جمع آوری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به نقش ماینرهای غیرمجاز در سنگین کردن بار شبکه برق کشور گفت: هر دستگاه ماینر معادل یک کولر گازی برق مصرف می کند.
وی با اشاره به مجوز اخذ شده از سازمان اموال تملیکی  گفت:  دستگاههای غیرمجاز کشف شده از این پس امحا خواهند شد و تاکنون ٨٢٢ دستگاه در خراسان رضوی و ١٥٠٠ دستگاه در استان گلستان امحا شده اند.
مدیرعامل شرکت توانیر خطاب به کسانی که اقدام به استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمزارز می کنند، خاطرنشان کرد: استفاده غیرمجاز از برق با هدف کسب سود نامشروع، جریمه های سنگین در پی خواهد داشت به طوری که این جریمه معادل ١٠٠ برابر قیمت برق خواهد بود.
وی در عین حال تصریح کرد: در صورت تکرار تخلف، انشعاب آنها برای همیشه جمع آوری خواهد شد.
رجبی مشهدی با اشاره به قوانین تصویب شده برای استفاده قانونی از برق برای استخراج رمزارز گفت: با توجه به قوانین مصوب می توان با اخذ مجوز  نسبت به استخراج  رمز ارز اقدام کنند.
مدیرعامل توانیر یادآور شد: در عین حال در صورت مشاهده استفاده غیرمجاز برای استخراج رمزارز توسط مردم، امکان ارسال  گزارش در سامانه  برق من وجود دارد که در این صورت به ازای هر دستگاه یک میلیون تومان پاداش اختصاص خواهد یافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0