جمعه, 29 تير 1403
عنوان گروه خبري / صنعت برق .
  • ساعت : ۲۰:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ 
  • کد خبر : ۴۷۳۷
سخنگوی صنعت برق؛
بخش خانگی در ساعت اوج بار تابستان 50 درصد از كل برق كشور را مصرف می كند
بخش خانگی یک سوم انرژی مصرف برق کشور و در ساعت اوج بار تابستان 50 درصد از کل برق کشور را مصرف می کند

مدیرعامل توانیر گفت : حدود ۳۳ درصد از کل مصرف برق کشور توسط بخش خانگی مصرف می شود که در ساعات اوج نیمی از مصرف برق کشور مربوط به این بخش است.
مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به وجود حدود ۱۰ هزار مگاوات ناترازی در تولید و مصرف برق گفت: باید مصارف  بخش‌های  انعطاف پذیر را به ساعت های غیراوج منتقل کنیم. در این زمینه مصارف صنایع و  ادارات را با کاهش یا تغییر ساعت کار می توان مدیریت کرد.
رجبی مشهدی تاکید کرد : خوشبختانه برق بخش‌های مختلف با وجود  ناترازی ، تامین کردیم و توانستیم انرژی پایدار داشته باشیم، همانطور که در گزارش هم بود سهم صنعت طی این سال‌ها افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: سهم صنعت از مجموع برق مصرفی کشور در طول چند گذشته افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که صنایع بزرگ حدود ۱۴ درصد رشد مصرف برق نسبت به سال گذشته داشته اند.
رجبی مشهدی در خصوص سهم صنعت از مجموع برق مصرفی کشور گفت: حدود ۲۱ هزار مگاوات میزان سهم صنایع از مجموع برق مصرفی کشور است. وی به اجرای طرح پاداش صرفه جویی در سال گذشته اشاره کردو گفت : امسال با اجرای همزمان طرح های پاداش صرفه جویی و پویش با انرژی که در آن جوایز بسیار جذابی برای مشترکان خانگی در این طرح در نظر گرفته شده است، ان شالله هدف گذاری ۱۵ درصدی کاهش مصرف برق محقق خواهد شد . وی درباره میزان مصرف برق در بخش خانگی  نیز گفت: حدود ۳۳ درصد از کل مصرف برق کشور که معادل  ۳۲ تا ۳۳ هزار مگاوات می شود،  توسط بخش خانگی مصرف می شود که این میزان در ساعت اوج بار تابستان به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی به 50 درصد می رسد که عدد بسیار بزرگی محسوب می‌شود. از اینرو توصیه می شود در ساعات اوج بار مشترکان خانگی حتی المقدور از وسایل برقی پرمصرف نظیر اتو، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی استفاده نکنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0